2. Волейбол
  3. Младежите по волейбол постигнаха трета победа срещу Русия

Младежите по волейбол постигнаха трета победа срещу Русия

Националният отбор на България за юноши старша възраст постигна трета поредна победа срещу авторитетния тим на Русия в последната контрола между двата състава, играна в зала Самов в едноименния град.

Националният отбор на България за юноши старша възраст постигна трета поредна победа срещу авторитетния тим на Русия в последната контрола между двата състава, играна в зала Самов в едноименния град. И днес мачът беше петгеймов, макар че Лъвчетата първо спечелиха с 3:1, а после загубиха допълнителния пети гейм за крайното 3:2 (25:21, 25:21, 23:25, 25:23, 12:15).

За разлика от предните два дни, днес основен разпределител на българския тим беше Добромир Димитров, който се справи отлично с основните си задължения, отчете се и с три точкови блокади. Двамата ни центрове Венцислав Трифонов и Венцислав Рагин също се представиха страхотно и получиха най-високата статистическа оценка в българския отбор. Топреализатор на мача стана Николай Пенчев с 20 точки. В допълнителния пети гейм наставникът Николай Желязков пусна в игра много от резервните си играчи, като Пламен Драгиев регистрира 80% добро посрещане.  За отбора на гостите по 16 точки реализираха Иван Никишин и Олег Центалович.

На лъвчетата, които се готвят за Европейското първенство в Беларус, предстоят силен приятелски турнир в Тунис и още три контроли в Самоков срещу отбора на Белгия.

България
:  Добромир Димитров - 3 точки (0 аса, 0 атаки, 3 блокади), Жани Желязков - 10 (0, 10, 0), Николай Пенчев - 20 (4, 15, 1), Петър Каракашев - 12 (0, 11, 1), Венцислав Трифонов - 11 (1, 7, 3), Венцислав Рагин - 7 (0, 4, 3), либеро Антон Василиев, Георги Димитров, Златан Йорданов - 2 (1, 1, 0), Борислав Георгиев, Георги Ризов - 4 (1, 2, 1), либеро Асен Дапев, Пламен Драгиев - 1 (0, 1 0), Илиян Божков - 1 (0, 1, 0), старши треньор Николай Желязков