2. Волейбол
  3. Монтана шокира шампиона Левски Сиконко - 3:2

Монтана шокира шампиона Левски Сиконко - 3:2

Отборът на Монтана (Монтана) поднесе най-голямата изненада в първия пролетен кръг на Суперлигата, като победи шампиона Левски Сиконко (София) с 3:2 (25:20, 20:25, 25:21, 14:25, 15:11).

Отборът на Монтана (Монтана) поднесе най-голямата изненада в първия пролетен кръг на Суперлигата, като победи шампиона Левски Сиконко (София) с 3:2 (25:20, 20:25, 25:21, 14:25, 15:11). Зала Огоста се оказа тясна за желаещите да гледат мача. Сред зрителите бяха легендата на ЦСКА (София) Борислав Кьосев и бившият вълейболист на домакините Милуш Милушев, който е баща на национала Данаил Милушев.

Монтана взе първия гейм 25:20 и отстъпи във втория със същия резултат. В третата част възпитаниците на Петър Узунов направиха невероятен обрат, след като изоставаха в резултата с 8:14, но успяха да наваксат разликата и да затворят гейма с 25:21. В четвъртия гейм Левски се стегна и докара мача до тайбрек. В него Монтана поведе с 4:1, изправи на нокти публиката, като допусна намаляване на аванса до 10:9, но след това не остави никакво съмнение, че повече иска и заслужава победата.

В четвъртия гейм да помага на отбора влезе играещият треньор Петър Узунов. Титулярното либеро Георги Георгиев пък се контузи и бе заменено от Иван Петров. Най-резултатен за Монтана бе новото попълнение Георги Вълов, който завърши мача с 20 точки. За гостите Александър Симеонов бе най-резултатен с 19 точки.

Монтана (Монтана): Каварджиев - 2 точки, Т. Георгиев - 19, Вълов - 20, Христов - 14, Николов - 3, Каменов - 9, либеро Г. Георгиев, либеро Петров, Илиев - 3, Узунов - 3, Денков, старши треньор Петър Узунов

Левски Сиконко (София): Братоев - 8 точки, Георгиев - 15, Симеонов - 19, Александров - 14, Богданов - 15, Латунов - 4, либеро Иванов, Нинов, старши треньор Пламен Христов