2. Волейбол
  3. Наша волейболистка загуби мача за бронза на Световното клубно първенство

Наша волейболистка загуби мача за бронза на Световното клубно първенство

Домакинът на Световното клубно първенство по волейбол за жени Тянцзин Бохай спечели бронзовите медали.

В малкия финал в Ханчжоу Тянцзин се наложи с 3:1 (25:23, 25:20, 17:25, 25:19) гейма над бразилския Дентил Прая Клубе и за първи път в своята история взима медал от този турнир.

За Дентил цял мач изигра българката Добриана Рабаджиева, която завърши с 10 точки. Това обаче помогна на бразилките да спечелят само един гейм и те пропуснаха шанса си също да вземат първи медал.

Най-голяма интрига имаше в първия гейм, в който играта бе точка за точка през почти цялото време. Серия от добри сервиси на Ли Инин, както и успешна блокада в самия край на гейма помогнаха на Тянцзин да вземе откриващата част с 25:23.

В следващите два гейма двата отбора си поделиха надмощието и ги спечелиха лесно - Тянцзин взе втория с 25:20, а Дентил третия с 25:17.

Интрига имаше и до средата на четвъртия гейм, в който китайките направиха серия от осем поредни точки, за да обърнат от 12:14 до 20:14. След това те нямаха проблеми да затворят мача.

Най-резултатна за победителките бе Ван Ичжу с 20 точки. С 19 завърши Ли Инин. За Дентил 32 точки наниза Тайнара, още 13 прибави Лорена Визел, а Рабаджиева остана с 10.

По-късно днес е финалът на турнира, в който съперници са турските грандове Екзаджъбашъ и Вакъфбанк.