2. Волейбол
  3. Нефтохимик удари Левски като гост във волейболното първенство

Нефтохимик удари Левски като гост във волейболното първенство

Нефтохимик 2010 победи с 3:1 (23:25, 25:23, 25:20, 25:17) като гост Левски София в един от най-интересните мачове от 20-ия кръг във волейболното първенство на България.

В първата част "сините" водеха с 12:7 и 20:15, за да победят с 25:23, въпреки късния опит за обрат на гостите. Те изоставаха в резултата и във втория гейм с 13:18, но успяха да наваксат пасива си и след 25:23 в своя полза се върнаха в двубоя.

Следващите периоди от срещата се оказаха решителни за крайния изход. Бургазлии имаха преднина от 14:11 и 20:17, за да обърнат изцяло развоя на събитията при 25:20.

В последната част Нефтохимик 2010 отново контролираше напълно събитията на полето и приключи мача след 25:19 за 105 минути.

Най-резултатен за победителите стана Аксел Трухчев с 24 точки, докато за Левски София със 17 точки се отличи Венислав Антов.

Отборът от Бургас е на второ място в класирането, докато столичани заемат четвъртата позиция до момента.