2. Волейбол
  3. Нов български сблъсък в Италия, този път в полуфиналните плейофи

Нов български сблъсък в Италия, този път в полуфиналните плейофи

Бре Банка Ланути Кунео на Силвано Пранди и Владимир Николов постигна победа в петия мач от четвъртфиналите срещу Монтикяри и така спечели серията с 3:2, след като загуби първите два мача.

Бре Банка Ланути Кунео на Силвано Пранди и Владимир Николов постигна победа в петия четвъртфинал срещу Монтикяри и така спечели серията с 3:2, след като загуби първите два мача.

Момчетата на Силвано Пранди надделяха с 3:0 гейма (25:21, 25:17, 25:23) и това им отреди място сред полуфиналистите в италианското волейболно първенство. Крачка преди финала, Владо Николов отново ще се изправи срещу Матей Казийски. Тренто, който се класира за тази фаза на първенството след 3:0 победи над Тоно Калипо Вибо Валентия е съперникът на Кунео. Двата отбора играха вече два мача от редовния сезон, в които реализираха по една победа. Кунео победи у дома с 3:2, същото стори и Тренто, но с 3:0.

Владимир Николов реализира 12 точки за победителите, което го постави на втора позиция сред топреализаторите за Кунео в мача. Диагоналът на националния ни отбор има 2 точки по-малко от Петер Платеник.

„Радваме се на тази победа, защото показахме наистина добър волейбол. Физически се чувстваме добре и макар и Тренто да са фаворити, ние няма да влезем в тази серия като обречени”, заяви Владимир Николов след мача. Освен, с това, че се изправя срещу съотборника си от националния отбор, този сблъсък е по-специален за Николов, защото Тренто е и негов бивш отбор.

Така в полуфиналите ще имаме възможност да наблюдаваме три отбора с българско участие – Тренто, Кунео и отборът на Христо Златанов - Копра Пиаченца, който ще спори за място във финала срещу четвъртия от тазгодишното издание на Шампионската лига тим на Мачерата.

Първата среща от сериите е на 18 април – между Копра Пиаченца и Мачерата. На 19 април пък е „българското дерби”, а мястото, където започва битката между Кунео и Тренто е „Пала Тренто”.

Играе се до три победи от пет мача, като последните, пети срещи, ако се стигне до тях са на 1 май.