2. Волейбол
  3. Новото издание на Световната лига по волейбол с нова система за точкуване

Новото издание на Световната лига по волейбол с нова система за точкуване

Новото издание на Световната волейболна лига ще бъде с различна точкова система от досегашната.

Според предписанията на световната федерация FIVB от тази година ще бъде от значение с какъв резултат се печели дадена среща. До този момент успехът носеше 2 точки, а загубата 1.
От това лято победа с 3:0 или 3:1 гейма ще дава 3 точки, такава с 3:2 гейма - 2, а отстъпилият след тайбрек ще се утешава с една.  Такава е схемата и в повечето от държавните първенства от този сезон.
Остава в сила правилото, според което при равенство в актива се гледа коефициентът от спечелени/загубени точки, а не геймовото съотношение.
България е в група „С" заедно с тимовете на Русия, Куба и Япония. Официалният дебют на Силвано Пранди като селекционер на националите ще бъдат две гостувания в Хавана на 12 и 13 юни.