2. Волейбол
  3. ОБЗОР: Хебър загуби от Левски, но спечели редовния сезон в Суперлигата (ВИДЕО)

ОБЗОР: Хебър загуби от Левски, но спечели редовния сезон в Суперлигата (ВИДЕО)

ЦСКА взе само гейм от Марек, Нефтохимик обърна Добруджа, вижте всички резултати от кръга

Хебър (Пазарджик) загуби с 0:3 (21:25, 25:27, 21:25) домакинството си на Левски София от 14-ия кръг на волейболната Суперлига. Въпреки това пазарджиклии спечелиха редовния сезон. Те са първи с 11 победи, три загуби и 33 точки. Успехът пък беше от изключителна важност за „сините“, които завършиха на втора позиция с десет победи, четири загуби 29 точки.

Двубоят бе без значение за пазарджиклии, които вече си бяха гарантирали първата позиция и някои от титулярите им получиха почивка. За съперника разпределителят Владимир Станков се завърна в стартовия състав след контузия. Александър Николов бе най-резултатен за „сините“ с 18 точки. Боян Йорданов добави още 15, а Гордан Люцканов завърши с 13 точки. За хебър Александър Ляфтов и Спас Байрев реализираха по 13 точки.

Марек Юнион-Ивкони записа осма победа. Воденият от Виктор Карагьозов тим се наложи като гост над ЦСКА с 3:1 (23:25, 25:16, 25:20, 25:16). Дупничани заемат четвъртата позиция в класирането с 25 точки (8 победи, 6 загуби), "червените" са седми с 6 точки (2 успеха, 12 поражения).

Над всички бе Светослав Иванов със 17 точки (2 блокади), с 16 точки се разписа Илиян Преспов (1 ас). За съперника Георги Татаров и Димитър Димитров завършиха съответно с 15 (2 аса) и 13 точки (2 блокади).

Нефтохимик 2010 (Бургас) също приключи редовния сезон победа. Воденият от Николай Желязков тим се наложи като домакин над Добруджа 07 (Добрич) с 3:1 (16:25, 25:20, 25:17, 25:22) в двубой от последния кръг на първенството.  Бургазлии завършиха на третата позиция в таблицата, като има в актива си 27 точки (10 успеха, 4 загуби). Състезателите на Мирослав Живков са шести с 20 точки (6 победи, 8 поражения).