2. Волейбол
  3. ОБЗОР: Три от три изстреляха Хебър начело във волейболното първенство

ОБЗОР: Три от три изстреляха Хебър начело във волейболното първенство

Марек пречупи Сливнишки герой в петгеймова драма, вижте всички резултати от днес

Хебър (Пазарджик) спечели с 3:0 (25:21, 25:16, 25:23) домакинството си на Славия от волейболното първенство. Така пазарджиклии записаха трета поредна победа в елита и оглавяват класирането с пълен актив от 9 точки и без загубен гейм. Тимът на Камило Плами има и мач по-малко. Славия пък допусна втора загуба и е на 15-о място в подреждането без спечелена точка. "Белите" са и с два отложени мача, тъй като бяха под карантина.

Треньорското ръководство на Хебър даде почивка на някои титуляри в този мач, като в игра не се появиха Брадли Гънтър, Тодор Алексиев, Якопо Масари и Теди Салпаров. Шанс за изява получи младия диагонал Дейвид Кръстев, който игра цял мач и стана реализатор №1  със 17 точки (1 ас, 1 блок). Пламен Шекерджиев добави 10 за  успеха (1 ас, 1 блок). За Славия Виктор Недялков заби 15 точки ( 2 аса).

Марек Юнион-Ивкони (Дупница) постигна втора победа в елита. Воденият от Найден Найденов тим надделя драматично като гост на Сливнишки герой (Сливница) с 3:2 (19:25, 19:25, 25:20, 25:21, 16:14).

Дупничани са седми във временното класиране с 6 точки (2 победи, 2 загуби), Сливнишки герой е 11-и с 4 точки (1 успех, 2 поражения) и мач по-малко.

В първата част домакините от Сливнишки герой доминираха изцяло и поведоха закономерно. Впоследствие ролите се размениха - дупничани поеха инициативата, като поддържаха темпото през повечето време. След 18-та точка обаче състезателите на Мартин Стоев отново взеха водачеството и в крайна сметка увеличиха аванса си на 2:0 гейма. Двата тима бяха равностойни в началото на третата част, след което дупничани заиграха по-добре в атака и на блокада и намалиха пасива си. Домакините поведоха в четвъртия гейм, но воденият съперникът им  отново взе превес и изравни резултата. Така мачът влезе в тайбрек.  Сливнишки герой доминира и в решителната част, но след 14:10 Марек сътвори обрат. Атака на Ивайло Дамянов и четири поредни аса на Цветелин Цветанов донесоха победата на гостите за 16:14 и крайното 3:2 гейма.

Цветанов бе и най-резултатен за дупничани, като се разписа с 20 точки (4 аса, 1 блокада), Светослав Иванов добави 19 точки (2 блокади). Капитанът Димитър Дулчев завърши с 13 точки (3 блокади). За съперника Ерик Стоев се разписа с 21 точки (5 аса, 1 блокада), Костадин Стойков добави 18 точки (1 блокада).