2. Волейбол
  3. Първа победа за Весела Бончева в Полша

Първа победа за Весела Бончева в Полша

Българската разпределителка Весела Бончева, която тази зима премина от Левски Сиконко (София, България) в Пронар Зето Аства АЗС (Бялисток, Полша), записа първата си победа в полската ПлусЛига за новия си отбор.

В дебюта си в полското женско първенство през декември, Бончева влезе като резерва в четвъртия гейм от домакинската загуба на АЗС с 2:3 (23:25, 25:21, 25:19, 16:25, 13:15) от ГЦБ Центростал (Бидгошч). След това, в единадесетия кръг, Бончева и компания загубиха гостуването си на участника в плейофите на Шампионската лига ЕНИОН Енергиа (Донброва Гурнича) с 0:3 (23:25, 21:25, 18:25). В този мач българката влезе от ъгъла през първите два гейма, а в третия игра като титулярка. Тя отбеляза 1 точка от атака.

Дебютната победа за Бончева дойде в дванадесетия кръг, когато АЗС спечели у дома срещу друг евроучастник, Импел Гвардия (Вроцлав), с 3:2 (25:20, 25:22, 12:25, 27:29, 16:14). Младата разпределителка влезе като резерва в третия гейм.

АЗС е на предпоследното девето място във временното класиране с 13 точки от 4 победи и 8 загуби.