2. Волейбол
  3. Пирин отвя Локо Пд и поведе в Супер Волей

Пирин отвя Локо Пд и поведе в Супер Волей

Тимът, воден от Благовест Катранджиев, записа четвъта поредна победа

Пирин (Разлог) продължава успешното си представяне в Супер Волей при мъжете, като се наложи при гостуването си на ПСК Локомотив (Пловдив) с 3:0 (25:18, 25:18 , 25:12 ) в мач от четвърти кръг на шампионата. Така тимът, воден от Благовест Катранджиев, записа четвъта поредна победа и заема първо място във временто класиране с 11 точки.

За Локомотив това пък беше втора загуба, като имат 1 победа и 3 точки, но и мач по-малко заемат 12 място в таблицата.

Двубоят не предложи интрига. Домакините не успяха да покажат възможности на свой терен и да се противопоставят на съперника. Тимът от Разлог пък беше във вихъра си и играта му се получаваше. И през трите гейма волейболистите на Пирин правеха разлика, поддържаха я докрай и спечелиха мача без състресения в три гейма.

Реализатор за победата на пирин бе Спас Байрев с 21 точки ( 4 аса, 4 блока). Петър Петров завърши с 13 точки (3 аса, 2 блока). За ПСК Локомотив Димитър Божилов бе най-резултатен с 9 точки (2 аса, 1 блок).