2. Волейбол
  3. Пирин удари Арда с 3:1 в Разлог

Пирин удари Арда с 3:1 в Разлог

Отборът на Пирин Балканстрой (Разлог) победи като домакин Арда (Кърджали) с 3:1 (25:18, 25:16, 21: 25, 25:18) в мач от пети кръг на Суперлигата.

Пиринци не допуснаха изненада в този двубой, като дадоха само гейм на противника. В мача истинско противопоставяне нямаше, като домакините доминираха , но подценяването, което допуснаха им изигра лоша шега.

Още в първия гейм гостите от Арда не се представиха на очакваното ниво, като допускаха много грешки, с които улесниха волейболистите на Разлог. Домакините дръпнаха в резултата с 8:6, след два силни сервиса на Котадин Стойков, а две последователни блокади увеличиха разликата на 4 точки. До края на гейма домакините бавно увеличаваха аванса си и бързо затвориха гейма.

Във втория гейм момчетата от Разлог отново бяха водещата сила на терена. Треньорът на гостите Иван Халачев опита чрез смени да постигне промяна, но безуспешно.

След двете успешни части, домакините помислиха, че са спечелили крайната победа и се отпуснаха. Подценяването им струваше третия гейм, а волейболистите на Арда започнаха да се разиграват. Реалната опасност от обрат бързо върна пиринци в мача и след мобилизирана игра затвориха последната част и мача.