2. Волейбол
  3. Пламен на финал в Шампионската лига, чака Матей

Пламен на финал в Шампионската лига, чака Матей

Ираклис (Солун) победи в първия полуфинал от Шампионската лига по волейбол. Тимът на Пламен Константинов се наложи с 3:1 гейма над руския Искра (Одинцово).

Гърците започнаха зле мача, губейки в първата част с 19:25 точки. Това създаде впечатление, че мачът ще бъде лесен за пълния със суперзвезди тим на Искра. Не така обаче мислеха капитанът на националния ни отбор и неговите съотборници. Първата част се оказа единствената, която те ще загубят в мача. Следващите три части бяха спечелени с 25:22, 25:23 и 25:23.

Вторият гейм вървеше точка за точка, но гърците успяха да се измъкнат напред при 18:18 и така стигнаха до геймбол, финална точка, която бе реализирана от… бразилската звезда на руския тим Жилберто Фильо Годой или по-известен като Жиба. Волейболист номер едно на планетата заби топката в мрежата и така се стигна до 25:22 за Ираклис.

В третата част гърците дръпнаха бързо в резултата още в началото на гейма – 6:3. Последва изравняване на играта и руският тим се доближи на точка от Ираклис. Това усилие обаче не бе достатъчно, защото в крайна сметка се стигна до 25:23 за тима от Солун. В този гейм изневери основното оръжие на Искра – блокадата, която пък гърците успяваха добре да построят. Статистиката на гейма показа 8:4 успешни блокади в полза на победителите в гейма.

Четвъртата част завърши при същия резултат, както и третата и така Ираклис ще спори утре за титлата от Шампионската лига с отбора-победител от срещата, която започва от 20.00 часа българско време между италианския Итас Диатек Тренто на Матей Казийски и другият претендент от Ботуша за европейската волейболна корона на клубно ниво – Луба Банка Марке Мачерата.

Най-добър в срещата стана топреализаторът на Ираклис Маркус Нилсон с 29 точки. Алех Ахрем добави 18 за победителите, а Йохен Шьопс наниза 21 за Искра.