2. Волейбол
  3. Плашим Бразилия с футболния провал

Плашим Бразилия с футболния провал

Истински ад готвят за бразилските волейболисти феновете във Варна. Световните шампиони пристигнаха в морската столица снощи в полунощ

Истински ад готвят за бразилските волейболисти феновете във Варна. Световните шампиони пристигнаха в морската столица снощи в полунощ. Решаващите мачове за класирането в група А на Световната лига са в четвъртък и петък в Двореца на културата и спорта.

На трибуните патриоти ще издигнат транспарант с лика на футболния национал на селесао Фелипе Мело, който си вкара автогол при загубата 1:2 от Холандия в ЮАР. По-късно попадението бе записано на Уесли Снайдер, но това за нашите няма значение.

След предпоследния уикенд в Световната лига Виктор Йосифов излезе начело при блокировачите със средно 1 блокада на гейм. Миналия септември той спечели приза за най-добър блокировач на европейското първенство в Турция.

Пети в същата класация е Николай Николов с 0,79 блокади средно на мач. Двама българи са в челото на надпреварата при нападателите. Матей Казийски е трети с 52,47% успешни атаки, а Теодор Алексиев е пети с 52,15%. Андрей Жеков се движи четвърти при разпределителите.