2. Волейбол
  3. Само победа над Бразилия днес ще ни класира за финалите на Световната лига

Само победа над Бразилия днес ще ни класира за финалите на Световната лига

Това стана ясно, след като сърбите биха Италия с 3:2 гейма в Белград

Само победа в днешния мач срещу Бразилия ще гарантира участие на България във финалите на Световната лига по волейбол.

Това стана ясно след изиграването на втората среща между Сърбия и Италия в конкурентната ни група „В” от надпреварата. Западните ни съседи биха представителите на Ботуша с 3:2 гейма (21:25, 21:25, 25:23, 25:20, 15:6) и прибавиха две точки към актива си.

Италия печели групата с 28 точки (след вчерашната една), докато Сърбите финишират втори с 26. Те имат точка повече от националите на Силвано Пранди и към момента са най-добрият втори в Лигата.

”Лъвовете” трябва да бият днес в зала „Конгресна” „селесао”, независимо с какъв резултат – 3:0, 3:1 или 3:2 гейма. Ако това стане трикольорите ще вземат три или две точки, ще са зад Бразилия в нашата група, но ще са с повече точки от Сърбия в битката за най-добър втори тим в СЛ.

При загуба в днешния мач, дори и с 2:3 гейма, ще прибавим към актива си най-много точка и ще сме с равен брой точки със сърбите, с по 26. Те обаче имат 9 успеха в група "В", а ако предположим, че ние загубим втория си мач с Бразилия, ще останем с 8. Този вариант пак праща "плавите" на финалите в Кордоба, тъй като критериите при равни точки са брой победи, при ново равенство - точкова разлика и при евентуално ново такова - геймова разлика.

Мачът между Сърбия и Италия започна отлично за „Скуадра адзура” и тимът поведе с 2:0 гейма. Това обаче означаваше, че италианците със сигурност стават първи в групата. Тогава обаче треньорът на италианските волейболисти извади титулярите, заложи на резервите и закономерни три гейма отидоха на сметката на домакините. Успех за Сърбия с 3:2 гейма в мач, който със сигурност не беше "феър плей".