2. Волейбол
  3. Сърбия победи с 3:1 Франция в среща от Световната лига

Сърбия победи с 3:1 Франция в среща от Световната лига

Мъжкият национален отбор по волейбол на Сърбия успя да победи с 3:1 (25:19, 25:22, 19:25, 25:23) Франция, в среща от Световната лига. По този начин "плавите" взеха реванш за загубата в първия мач с 0:3. Двубоят се игра в зала "Пионер" в Белград пред 3000 зрители.

Сръбските волейболисти наложиха своя ритъм на игра от самото начало на срещата и бързо поведоха с 1:0 след 25:19. Сърбите спечелиха и втората част с 25:22 благодарение на добрата игра на Борислав Петрович. Независимо от преднината си Сърбия допусна Франция да дръпне с 7:1 в началото на третия гейм, след което "петлите" без проблеми спечелиха с 25:19. В началото на четвъртата част сърбите заиграха отново както в първите два гейма и поведоха с четири точки, но французите съумяха да изравнят при 19:19.

В крайна сметка домакините надделяха с 25:23 и 3:1. През следващата седмица Сърбия гостува на Република Корея, а "петлите" приемат у дома Аржентина.