2. Волейбол
  3. САЩ отстрани Полша на олимпийския турнир по волейбол за мъже

САЩ отстрани Полша на олимпийския турнир по волейбол за мъже

Шампионът от Пекин 2008 САЩ се класира за полуфиналите на волейболния турнир при мъжете на олимпийските игри в Рио де Жанейро

Шампионът от Пекин 2008 САЩ се класира за полуфиналите на волейболния турнир при мъжете на олимпийските игри в Рио де Жанейро. Американците надиграха с 3:0 гейма (25:23, 25:22, 25:20) световния шампион Полша за 81 минути в зала "Мараканазиньо".

Ръсел Арън реализира 12 точки за победителите, а неговите съотборници Тайлър Сандър и Матю Андерсън добавиха по още девет точки. Бартош Курек беше най-резултатен за "дружина полска" с десет точки. Михал Кубяк добави още девет точки за световните шампиони.

На полуфиналите САЩ ще се изправи срещу победителя от срещата между Италия и Иран.

По-рано днес действащият олимпийски шампион Русия стана първият отбор, който си осигури класиране за полуфиналите в мъжкия волейболен турнир. Руснаците се наложиха с 3:0 (25:15, 25:20, 25:18) над Канада в четвъртфинален мач, продължил едва 69 минути.
На полуфиналите в Рио отборът Русия ще играе с победителя от срещата между Бразилия и Аржентина.