2. Волейбол
  3. Славия победи Локомотив в дербито при жените

Славия победи Локомотив в дербито при жените

Женският отбор на Славия (София) победи като гост Локомотив (София) с 3:1 (22:25, 25:16, 25:17, 25:15 ) в мач от четвъртия кръг на дамското първенство

Женският отбор на Славия (София) победи като гост Локомотив (София) с 3:1 (22:25, 25:16, 25:17, 25:15 ) в мач от четвъртия кръг на дамското първенство.

С този успех Белите продължават без загуба в шампионата, като са плътно до водача ЦСКА. Все пак славистките бяха изненадани в началото на мача, като изпуснаха първия гейм.

Отборът на Локомотив започна двубоя с две нови състезателки - разпределителката Златина Щърбанова и крайната нападателка Росица Кирилова, които се включиха отлично в мача. Окрилени от новите попълнения  Червено-черните започнаха много мобилизирано и бяха равностойни на Белите. Това като чели изнерви славистките и те започнаха да грешат. Положението бе използвано от домакините и те успяха да се наложат и спечелят 25-та точка.

Загубата на първия гейм обаче мобилизира гостенките и в останалите три части те не допуснаха повече изненади. С отличен сервис Белите направиха разлика в оставащите геймове и спечелиха крайната победа.

„Загубихме този гейм само от наши грешки", каза треньорът на Славия Калин Тодоров. „В първата част не можахме да отиграем 3-4 контри и това се обърна срещу нас. Волейболистките на Локомотив играха много добре в този мач, на върха на възможностите си и се усети, че са подсилени с добра разпределителка", допълни Калин Тодоров.