2. Волейбол
  3. Славия се наложи над Спартак с 3:0

Славия се наложи над Спартак с 3:0

Волейболистките на Славия спечелиха очаквано срещата си срещу аутсайдера Спартак 96 с резултат 3:0 ( 25:14; 25:22; 25:20) в мач, продължил 80 минути.

В първата част гостенките разбиха плахия си съперник. Плевенчанки демострираха слабо посрещане, лош начален удар , а в атака не успяха да направят нищо интересно.

Във втория гейм поредица от грешки и от двете страни на игрището доведе до равностойно развитие до 20-ата точка. Последваха 5 поредни успешни атаки, благодарение на които столичанки поведоха с 2:0.

В заключителната трета част имаше интрига само до 4-ата точка, след което волейболистките на Славия довършиха своите съпернички. Те дръпнаха със солиден аванс, с което предопределиха изхода на срещата.

Спартак 96 – Славия 0:3 (14:25; 22:25; 20:25)

Спартак 96: Бонева(7 точки), Иванова(1 точка), Цанкова(3 точки), Колева(10 точки), Антова(няма), Стредова(2 точки)

Резерви: Р.Иванова (либеро), Ст.Иванова(няма), Матева(1 точка), Сашева (няма)

Славия:Йовчева(1 точка), Тюрел(5 точки), Аладжова (8 точки), Д.Николова(8 точки), В.Николова(5 точки), Е.Николова(6 точки)

Резерви: Струмина (либеро), Аншанова (няма), Шопов (1 точка), Петкова (няма), Димова (3 точки), Я.Николова (няма)

Съдии: Ст.Барев, Н.Чапразов