2. Волейбол
  3. Славия удари Калиакра в пет гейма

Славия удари Калиакра в пет гейма

Отборът на Славия успя да стигне до успех с 3-2 гейма над гостите от Калиакра в мач от волейболното първенство при мъжете.

Срещата от 11-ия кръг на Суперлигата бе много оспорвана като първият гейм с убедителна преднина бе взет от "белите" - 25:16.

Втората част обаче имаше друга развръзка. Гостите от Каварна успяха изравнят геймовете след 25:21 в тяхна полза. Отличното им представяне продължи и в следващия гейм, като този път Калиакра оставиха столичния си съперник на 17 точки, преди да затворят гейма. Вместо обаче да стигнат и до крайния успех, гостите допуснаха отпускане и бяха наказани. В четвъртия гейм Славия се добра до тайбрек, след като спечели с 25:19. В последния гейм, психологическото предимство явно бе на страната на домакините, които в крайна сметка взеха и двубоя след 15:12 и 3-2 гейма.