2. Волейбол
  3. СЛЕД ДРАМА: ЦСКА с дубъл над Левски във волейболното дерби

СЛЕД ДРАМА: ЦСКА с дубъл над Левски във волейболното дерби

„Червените“ спечелиха 5-геймова битка и изпревариха „сините“ в класирането

Волейболистите на ЦСКА спечелиха „вечното дерби“ с Левски в efbet Супер Волей при мъжете.

„Червените“ се наложиха над „сините“ с 3:1 (25:19, 18:25, 27:25, 21:25, 15:8 ) в мач от 13-ия кръг, който се игра в зала „Васил Симов“.

Така ЦСКА се поздрави с втори успех над съперника, след като през първия полусезон постигна победа с 3:1 като гост.

След здравословните проблеми и в двата лагера, сега съперниците бяха в почти пълен състав.

За Левски на полето отново се завърнаха диагоналът Боян Йоррданов и Гордан Люцканов, които лекуваха контузии.

По предварително решение, срещата се проведе без публика на сините. Въпреки това двубоят традиционно предложи висок заряд и много емоции, а интригата бе докрай.

Пълното противопоставяне и страхотната мотивация доведоха до голяма оспорваност. Червени и сини последователно си разменяха ролите на надмощие и се редуваха във водачеството за спечелване на геймовете, което доведе до 2:2 и тайбрек.

В петата решителна част сервисът на ЦСКА бе разликата. В началото началният удар на Иван Латунов даде подем и армейците се откъснаха с три точки 6:3. В края на тайбрека Реда Хайсал бе безпощаден и на сервис, и в атака, като именно той отбеляза финалният акорд в полза на червените за крайното 3:2.

След този мач двата тима си размениха местата в класирането. Така армейците записаха десета победа, като с три загуби и 29 точки вече са четвърти.

От своя страна Левски инкасира 4-а загуба, като с девет успеха и 29 точки отстъпи на пета позиция в подреждането.