2. Волейбол
  3. След като победиха Италия, българските лъвчета загубиха от Белгия

След като победиха Италия, българските лъвчета загубиха от Белгия

България загуби от Белгия с 1:3 (18:25, 19:25, 25:19, 22:25) в мач от Група C на Европейското първенство за юноши младша възраст в Ротердам (Холандия).

След като вчера възпитаниците на Драган Иванов победиха Италия също с 3:1, днес 2 точки не достигнаха на Лъвчетата, за да си осигурят още от сега класирането за четвъртфиналите на първенството. Със загубата днес те оставиха вратичка на своите противници да постигнат утре такъв резултат помежду си, който да остави България на третото място в крайното класиране в групата. Това ще стане, ако Италия победи Белгия с 3:1, а разликата в точките е 10. При разлика около 10 точки също е възможно Лъвчетата да останат извън борда.

При всички останали случаи, България ще завърши на второ място в така наречената "група на смъртта" и ще се класира за четвъртфиналите. Отборите на Испания, Франция и Полша вече са сигурни участници сред най-добрите 8.