2. Волейбол
  3. След обрат юношите на Виктория Волей се наложиха над Казанлък

След обрат юношите на Виктория Волей се наложиха над Казанлък

Юношите младша възраст на Виктория Волей постигнаха невероятен обрат в първата си среща от държавното първенство, което се провежда в София

Юношите младша възраст на Виктория Волей постигнаха невероятен обрат в първата си среща от държавното първенство, което се провежда в София. В залата на ЦСКА пловдивчани губеха с 0:2 гейма от отбора на Казанлък волей, но в крайна сметка спечелиха срещата след успех в следващите три гейма, съобщава plovdivvolley.

Старши треньорът на пловдивчани Драган Иванов започна със следния стартов състав: Васил Атанасов, Костадин Бишуров, Спас Байрев, Иван Иванов, Георги Стойков, Явор Дандаров и Иво Драмов - либеро.

Момчетата от Виктория Волей явно обаче подцениха съперниците от Казанлък и излезнаха отпуснати на терена, а това им изигра лоша шега. Казанлък волей спечели първите 2 гейма сравнително лесно след 25:18 и 25:17. В третия гейм пловдивчани излезнаха от стреса и спечелиха частта с 25:21 за да се върнат в мача. Четвъртият гейм бе и най-оспорваният в мач, като и той бе за Виктория Волей, които след 25:23 изпратиха мача в тай-брейк. Последният гейм бе спечелен лесно от момчетата на Драган Иванов, които натрупаха голяма разлика още от началото на гейма и я задържаха до края за крайното 15:9 и 3:2 гейма.

Най-резултатен за пловдивчани бе младежкият национал Иван Иванов с 24 точки (1 ас, 3 блока, 20/39 атаки), а още 20 добави центърът Георги Стойков (8 блока, 12/16 атаки). За отбора на Казанлък Волей Койчо Бъчваров отбеляза невероятните 35 точки (2 аса, 3 блока, 30/52 атаки), но и те не бяха достатъчни за успех.

Утре Виктория Волей излиза срещу отбора на Миньор, а мачът е в 14:00.

Виктория Волей - Казанлък волей 3:2 (18:25; 17:25; 25:21; 25:23; 15:9)

Виктория Волей (Драган Иванов): Костадин Бишуров 12 т. (1 ас, 1 блок); Васил Атанасов 5 т. (3 блока); Спас Байрев 12 т. (2 блока); Георги Стойков 20 т. (8 блока); Явор Дандаров 5 т. (1 блок); Иван Иванов 24 т. (1 ас, 3 блока); Иво Драмов - либеро; Стоян Божилов; Кирил Меретев 1 т.

Казанлък Волей (Теодор Генев): Койчо Бъчваров 35 т. (3 блока, 2 аса); Васил Чилов 15 т. (2 аса, 2 блока); Александър Минчев 10 т. (1 блок); Диан Велев 9 т.  (1 блок); Мирослав Маринов 5т. (3 блока); Янислав Василев 6 т. (2 блока, 2 аса)