2. Волейбол
  3. СРАМ! И Мексико ни би на волейбол (ВИДЕО)

СРАМ! И Мексико ни би на волейбол (ВИДЕО)

България е аут от Световното след 2:3

Българският национален отбор по волейбол допусна срамно поражение с 2:3 (25:20, 20:25, 23:25, 25:23, 16:18) от Мексико, с което отпадна от Мондиал 2022, а освен това записа и най-слабото представяне на световно първенство в своята история с три поражения и само 2 спечелени гейма, оставайки на последно място в групата.

Момчетата на Николай Желязков взеха само първия и третия гейм, а в петия имаха общо 4 мачбола, но така и не успяха да ги оползотворят.

В герой на вечерта се превърна Диего Гонсалес, който завърши мача с 31 точки, а за българите най-резултатен бе Цветан Соколов с 22.

Мексико направи цели 10 директни точки от сервис по време на мача.

Мачът тръгна добре и България поведе с 4:0, а при първото техническо прекъсване водехме с 8:3. Разликата се запаси при второто техническо прекъсване и там водехме с 16:10. След 18-тата точка за България Мексико записа 4 последователни точки преди в игра да се появи Тодор Скримов. В крайна сметка успяхме да задържим преднината си в гейма, а Алекс Грозданов го затвори с 25:20.

Втората част започна с три последователни точки за мексиканците, което разконцентрира „лъвовете“. „Ацтеките“ поведоха с 11:8, но все пак стигнахме до равенство преди второто техническо прекъсване. Мексиканците обаче дръпнаха отново и в крайна сметка натрупаха преднина, която бе достатъчна, за да изравнят резултата.

След този загубен гейм България на практика отпадна от Световното първенство, но това не бе всичко.

Мексико поведе с 2:1.

В третия гейм двата отбора играха точка за точка до 19:18. Точно в заключителните минути на гейма обаче латиносите стигнаха до геймбол при 24:22. Първият бе спасен от Сеганов, но при втория Мексико успя да затвори и тази част.

Четвъртият гейм започна ударно за Мексико – 4:1. Последваха обаче 4 безответни точки за България и равенство при 5:5, а след това и равенство при 8:8. След десетата точка за България Мексико отново направи 4 поредни точки и дръпна в резултата. Все пак с течение на мача националите успяха да наваксат и се стигна до 21:20 в полза на Мексико. Така дойде серията от поредни точки и в крайна сметка затворен гейм и 2:2.

Тейбрекът започна точка за точка до 6:6. След това момчетата на Николай Желязков дръпнаха с две точки до 8:6 и после 9:7 и 10:8. Мексиканците сбъркаха лесна топка и я изпратиха в аут, което направи резултатът 11:8. Последва грешка на Цветан Соколов и 9-та точка за Мексико.

Аспарухов направи добра атака по правата, топката се удари в ръцете на Лопес и не успя да бъде спасена от неговите съотборници – 12:9. След това обаче той изпрати топката в мрежата при начален удар – 12:10.

Цветан Соколов направи успешна атака при троен блок и България поведе с 13:10, а след това мексиканците бързо върнаха една точка.

Александър Николов направи успешна атака по диагонала и осигури 3 мачбола за България при 14:11. Мауро Фуентес направи добра атака за 14:12. Последва неубедителна атака на Цветан Соколов и контра на Мексико за 14:13. Светослав Гоцев направи атака, която се оказа успешна, но от щаба на Мексико оспориха точката и се оказа, че тя наистина е в аут. Николай Желязков реагира веднага и поиска видеоповторение за докосване на блокадата, но такова нямаше – 14:14.

Цветан Соколов атакува успешно и направи блок-аут, а България поведе с 15:14, но аут от сервис отново докара мача до равенство 15:15. България стигна до мачбол номер 5 след атака на Цветан Соколов 16:15. Светослав Гоцев изпълни лек сервис, който не затрудни мексиканците, а Гонсалес направи поредна точка за 16:16. Аспарух Аспарухов атакува, но бе хванат на блокада и Мексико стигна до мачпойнт – 16:17. Мексико успя да спечели мача след нова успешна блокада на латиноамериканците.