2. Волейбол
  3. Тежка загуба за България срещу Куба в Лигата на нациите

Тежка загуба за България срещу Куба в Лигата на нациите

Момчетата ни допуснаха поражение с 0:3 гейма, като спечелиха само 56 точки в мача

Тежка загуба допусна мъжкият национален отбор по волейбол в предпоследния си мач от Лигата на нациите. Селекцията на Джанлоренцо Бленджини отстъпи с 0:3 гейма от Куба – 18:25, 20:25, 18:25 в Любляна, Словения.

И в трите гейма нашите бяха в ролята на изоставащ, а сблъсъкът приключи за малко повече от един астрономически час.

България все пак запази 14-ото си място в класирането с актив 3 победи и 8 загуби. В същото време кубинците са осми с актив 5/6 и 17 точки. Утре за „трикольорите“ един последен мач срещу Аржентина.

Срещу Куба Венислав Антов, който направи официален дебют при загубата от световния шампион Италия в четвъртък, бе най-резултатен за българите с 12 точки. Капитанът Алекс Грозданов добави 8, докато Аспарух Аспарухов се отчете със 7. За Куба Майкъл Санчес наниза 13.