2. Волейбол
  3. Тренто прегази Ресовия и се класира за Финалната четворка на Шампионската лига

Тренто прегази Ресовия и се класира за Финалната четворка на Шампионската лига

Матей Казийски и неговият тим Тренто се класираха за полуфиналите на волейболната шампионска лига. Световните шампиони, предвождани от Радостин Стойчев, спечелиха убедително практически протоколния си мач реванш срещу полския Ресовия (Жежув) с 3:1 (25:18, 26:28, 25:21, 25:18).

Казийски и компания не срещнаха особени трудности в първия гейм. В заключителните моменти на първата част Тренто успя да изгради преднина от 19:13. Последва лек спад в темпото на носителите на трофея от миналогодишното издание на турнира. Домакините направиха опит да се върнат в мача, но бяха спрени при 25:18. Спечеленият гейм означаваше сигурно класиране за Финалната финалната четворка след чистата победа в първата среща.

В началото на втората част Стойчев направи известни промени в подредбата си. Мачът вървеше точка за точка. Равенството в резултата се запази до 21:21. Тренто поведе с две бързи точки на Висото и Риад, но поляците отново успяха да изравнят. В крайна сметка спорът във втората част бе решен в полза на домакините, които взеха частта с 28:26.

В третия гейм играчите на Ресовия водеха през голяма част от игровото време, но допуснаха обрат в резултата. След добра атака на Казийски Тренто намали изоставането си и обърна резултата до 18:17 в своя полза. Тренто запази преднината си и до края на гейма, който спечели на 21 точки.

В късните етапи на заключителния гейм Тренто бе изградил преднина от 20:14. Краят на срещата бе сложен при 25:18 след отлична атака на Рено Ерп.

Тренто се класира за полуфиналите на Шампионската лига за втора поредна година. Фаинъл Фор ще се състои в полския град Лодз.