2. Волейбол
  3. ЦСКА на полуфинал, Монтана във втория ешелон

ЦСКА на полуфинал, Монтана във втория ешелон

Мъжкият отбор на ЦСКА (София) стана вторият отбор, класирал се за полуфиналите в Суперлигата на България, след като постигна втора поредна победа над Монтана (Монтана) в своята зала Васил Симов в столицата

Мъжкият отбор на ЦСКА (София) стана вторият отбор, класирал се за полуфиналите в Суперлигата на България, след като постигна втора поредна победа над Монтана (Монтана) в своята зала Васил Симов в столицата.  За монтанчани пък това беше последният мач сред елитните осем, тъй като отборът вече със сигурност остава последен в класирането и отпада във Висшата лига.  Днес Червените отново бяха категорични и не дадоха гейм на своите гости - 3:0 (25:22, 25:23, 28:26), съобщиха от волейболната федерация.

Мачът започна с начален устрем на отбора на Монтана до 9:13, но след хубави изяви в атака и начален удар ЦСКА изравни и поведе в резултата, след което затвори гейма при 25:22.  Във втория гейм Александър Попов даде почивка на Даниел Пеев и в игра влезе младото либеро Антон Василиев.  Резултатът вървеше точка за точка, но с мощна атака ЦСКА поведе в резултата и взе гейма с 25:23.  В третия гейм Попов направи две смени и даде почивка на Филип Майо и Стоян Самунев, като в игра влязоха съответно Емилиан Мирчев и Николай Николов.  За отбора на Монтана Петър Узунов пусна резервите.  ЦСКА поведе в резултата блогодарение на силен начален удар и мощна атака, но Монтана изравни и до края на гейма се игра точка за точка, но опитните състезатели на ЦСКА затвориха гейма с 28:26 и съответно мача с 3:0.

Най резултатни за ЦСКА бяха Петър Атанасов и Теодор Тодоров с по 9 точки, а топреализатор на мача стана Андрей Николов от Монтана с 10 точки.