2. Волейбол
  3. ЦСКА обърна прекия си преследвач Пирин Балканстрой с 3:2 в тежък мач от Суперлигата

Волейболният тим на ЦСКА, който преди броени часове отпразнува класирането си за плейофите на Шампионската лига, трябваше да се изправи в мач срещу прекия си преследвач в родната Суперлига Пирин Балканстрой. В напрегнат и тежък двубой „армейците” успяха да запишат осма поредна победа в родното първенство, но не без да се измъчат срещу съперника си. В крайна сметка, след като поведе в първия гейм ЦСКА загуби следващите два и трябваше да обръща разложани, като впоследствие спечели мача в петия сет - (25:19, 21:25, 23:25, 25:16, 15:8).

В началото на първата част Пирин поведе с 8:6 преди първата почивка, но ЦСКА обърна резултата до 16:14 преди втората пауза. След асове на Филип Мейо и редица грешки в тима на Пирин ЦСКА затвори първата част при 25:19.

Във втория гейм Пирин отново взе преднина в началото и успя да я запази до 16:12, благодарение на Франсиско Сотелдо и успешните му блокади. „Червените” напреднаха в резултата и дори достигнаха до равенство при 19:19. Въпреки това мобилизираните играчи на Пирин спечелиха гейма с 25:21.

Третата част отново бе равностойна и играта се движеше без особено голяма разлика в точките. След средата на гейма Пирин поведе с 16:13 и в крайна сметка запази преднината си за да затвори частта при 25:23 след успешна атака на Пенчев.

Играчите на Александър Попов бързо възстановиха равенството, след като взеха четвъртия гейм с 25:16 след добра игра на Владо Александров. В тайбрейка „червените” не оставиха нищо на случайността и след като поведоха с 8:2 продължиха в същата насока за да затворят мача с 15:8 и 3:2 гейма.