2. Волейбол
  3. ЦСКА отпадна в осминафиналите на Шампионската лига по волейбол

ЦСКА отпадна в осминафиналите на Шампионската лига по волейбол

„Червените” загубиха и втория мач срещу Ресовия – 0:3

Българският ЦСКА очаквано загуби и втория мач от първата плейофна фаза на Шампионската лига по волейбол срещу полския Ресовия. Момчетата на Александър Попов бяха тотално надиграни с 0:3 гейма (20:25, 15:25, 18:25) на реванша в Жежов. Така от двата мача „червените” успяха да спечелят само един гейм – миналата седмица в „Арена Самоков”.

В предстоящите плейофи поляците очакват световния и европейски клубен шампион Тренто, в чийто тим играят българите Казийски, Соколов и Стойчев.

Двубоят продължи само 66 минути.

ЦСКА започна със следния състав: Николай Иванов, Стоян Самунев, Теодор Тодоров, Владислав Александров, Ивайло Стефанов, Филип Майо и Даниел Пеев (л). За Ресовия титуляри бяха: Гжиб, Ойванен, Редуиц, Вика, Ахрем, Косок и Игначак (л).

В началото на първата част играчите на ЦСКА сбъркаха няколко сервиса и първото техническо прекъсване дойде при 8:5 за Ресовия. Теодор Тодоров и Ивайло Стефанов, и няколко грешки на домакините при начален удар позволи резултатът да бъде изравнен на 14:14. „Червените” дори успяха да поведат при второто техническо прекъсване – 16:15. Все пак Ресовия показа, че е по-класният тим до края на гейма, въпреки че отстъпваше в блокадата, и успя да поведе в геймовете.

Втората част започна още по-силно за поляците, които набързо поведоха с 3 точки. Първото техническо прекъсване бе при 8:2 за Ресовия. Разликата нарастваше непрекъснато. В тези минути Филип Майо и Теодор Тодоров бяха единствените от българския състав, които се опитваха да променят нещо. Геймът продължи само 21 минути и бе затворен при 25:15.

В третия гейм, когато вече всичко бе ясно, ЦСКА успя да поведе с 3 точки. Първата пауза дойде при 8:6. Поляците обаче бързо изравниха за 8:8. До второто техническо прекъсване Ресовия водеше с малка разлика. Паузата дойде при 16:14. До края домакините бяха пълни господари и затвориха гейма на 23:18.

Въпреки поражението участието на ЦСКА в тазгодишното издание на Шампионската лига ще се запомни, най-вече с отличните игри на „червените” в групите.

СТАТИСТИКА:

Асеко Ресовя (Жешув, Полша):
Рафаел Редвиц - 1 точка (0 аса, 1 атака, 0 блокади), Мико Ойванен - 12 (0, 11, 1), Марцин Вика - 6 (0, 6, 0), Алег Ахрем - 7 (0, 7, 0), Гжегож Косок - 6 (2, 3, 1), Войчех Гжиб - 2 (0, 2, 0), либеро Кжищоф Игначак, Павел Папке - 6 (0, 6, 0), Лукаш Перловски - 2 (1, 1, 0), Матеуш Мика - 4 (0, 4, 0), Иван Илич, Кжищоф Гьерчински - 8 (1, 7, 0), старши треньор Любомир Травица

ЦСКА (София, България): Николай Иванов - 3 точки (1 ас, 2 атаки, 0 блокади), Филип Майо - 13 (1, 11, 1), Ивайло Стефанов - 5 (0, 5, 0), Владислав Александров - 3 (0, 3, 0), Теодор Тодоров - 11 (1, 7, 3), Стоян Самунев - 1 (0, 1, 0), либеро Даниел Пеев, Антон Василиев, Николай Николов - 4 (0, 4, 0), Бойко Бонев, старши треньор Александър Попов