2. Волейбол
  3. ЦСКА разби Левски Сиконко във волейболното дерби

ЦСКА разби Левски Сиконко във волейболното дерби

Волейболният ЦСКА разби кръвния си враг Левски Сиконко с 3:1 гейма (25:22; 22:25; 25:22; 25:20) във Вечното дерби на българския спорт. Срещата се игра в залата на „червените” „Васил Симов” и бе от програмата на 4-ия кръг на волейболната Суперлига.

Срещата започна много равностойно, а двата тима се движеха точка за точка. За „червените” пореден силен мач направи кениецът Филип Мейо, който беше основният играч, който тормозеше най-често „синята” блокада. След втората техническа пауза цесекарите започнаха да трупат преднина и в крайна сметка затвориха първия гейм при 25:22 точки.

Във втората част „сините” излязоха крайно мотивирани да обърнат развоя на срещата в своя полза, водени от разпределителя си Георги Братоев. Както е известно, по време на паузата тимът беше напуснат от основните си звезди в лицето на Методи Ананиев, Краси Гайдарски и брата на Георги Братоев Валентин. Отборът на Левски постигна това, за което излезе на полето и спечели втория гейм с 25:22.

В 3-та и 4-та част „червените” отново вдигнаха оборотите, а на сцената излезе новото американско попълнение на ЦСКА Остин Рестър. Третият гейм завърши с познат резултат 25:22 за домакините, но през четвъртата финална част те буквално не дадоха шанс на своя опонент, затваряйки мача при резултат 25:20.