2. Волейбол
  3. ЦСКА размаза Левски и спечели Купата на България

ЦСКА размаза Левски и спечели Купата на България

"Червените" бяха безпощадни в зала "Васил Симов" и спечелиха с 3:0 гейма

Волейболният женски ЦСКА е новият носител на Купата на България. Днес, в зала „Васил Симов” в София, „червените” размазаха вечния съперник Левски Сиконко с 3:0 гейма (25:19, 25:17, 25:15) и така се поздравиха със страхотното постижение.

Срещата започна равностойно като в началото двата тима се движеха точка за точка. Първата техническа пауза дойде при резултат 8:6 за „червените”, а след краткото прекъсване състезателките на ЦСКА вдигнаха рязко оборотите. Възпитаничките на Атанас Петров вдигнаха процента на вкаран първи сервис, с което затрудняваха посрещането на „сините”. В крайна сметка „армейките” затвориха първата част при резултат 25:19.

Вторият гейм отново започна с по-добра игра на волейболистките на ЦСКА, които набързо натрупаха преднина от няколко точки. Блокадата им работеше страхотно, а високите им атаки оставаха бе отговор от страна на Левски Сиконко. „Наказателната акция” продължи през цялата втора част, която в крайна сметка бе отново спечелена от „червените”, този път с 25:17.

Последният трети гейм започна с малко по-силна игра на „сините”, които набързо поведоха с 6:3. След това обаче те допуснаха да бъдат изравнени и геймът тръгна в руслото на първите два. Състезателките на ЦСКА отново започнаха с мощните си атаки и буквално унижиха своя опонент, побеждавайки го с 25:15. Така „червените” спечелиха мача с 3:0 гейма, с което завоюваха и Купата на България.

ЦСКА - Левски Сиконко 3:0 (25:19, 25:17, 25:15)

ЦСКА (София): Гергана Маринова - 4 точки (0 аса, 1 атака, 3 блокади), Габриела Цветанова - 8 (1, 5, 2), Добриана Рабаджиева - 15 (3, 9, 3), Мария Каракашева - 16 (0, 15, 1), Христина Русева - 9 (1, 3, 5), Нора Богданова - 5 (1, 4, 0), либеро Гергана Докузова, Патрисия Йончева, Лора Китипова - 1 (1, 0, 0), старши треньор Атанас Петров

Левски Сиконко (София): Мартина Тренева - 1 точка (0 аса, 0 атаки, 1 блокада), Емануела Димитрова - 5 (1, 4, 0), Мария Големанова - 6 (0, 6, 0), Ваня Върбанова - 7 (1, 6, 0), Виктория Григорова - 6 (0, 2, 4), Юлия Стоянова - 1 (0, 1, 0), либеро Кристин Колчагова, Диана Николова, Вероника Горанова, Стефани Стефанова, старши треньор Петър Шопов