2. Волейбол
  3. ЦСКА с "чиста" победа над Марек

ЦСКА с "чиста" победа над Марек

В първия мач от втората фаза на турнира за Купа "Филипови 2000", която започна днес в бургаската зала "Младост", лидерът ЦСКА взе чиста победа срещу буксуващия в момента тим на Марек Юнион Ивкони с 3:0 (25:19, 25:23, 25:15).

Момчетата на Найден Найденов не намериха начин да се противопоставят успешно на тези на Александър Попов и в двубоя не се получи интрига. Най-интересното нещо беше токовият удар, който спря електричеството в залата и прекъсна срещата за около 10 минути.

"Червените" продължават без загуба вече четвърти мач в турнира, който е част от редовния сезон в Суперлигата, докато дупничани вече натрупаха четири загуби.

След мача помощник треньорът на дупничани Христо Райчев каза, че трудно се говори след такъв мач, но добави, че Марек Юнион Ивкони няма да изпадне от Националната волейболна лига, въпреки, четвъртото подред поражение от началото на този турнир, предаде кореспондентът на Novsport.com.

Утре армейците срещат последния в класирането Монтана от 13:00 часа, а Марек се изправя срещу Пирин Балканстрой от 14:30 часа.