2. Волейбол
  3. ЦСКА с лесна победа срещу Марек

ЦСКА с лесна победа срещу Марек

"Червените" се изкачиха да четвърта позиция във временното класиране

ЦСКА спечели лесно домакинството си на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:16, 25:15, 25:22 ) в мач от XII кръг на Супер Волей при мъжете, който се игра в зала „Васил Симов“.

Така „червените“ отбелязаха успешен старт в пролетния дял от шампионата. С девет победи, три загуби и 27 точки те се изкачиха на четвърта позиция във временното класиране на елита. Тимът на Марек записа осма загуба, като с четири успеха и 12 точки заема девето място в таблицата.

"Червените" започнаха много стабилно и в първите два гейма не оставиха шансове на съперника. Момчетата на треньора Сашо Попов доминираха изцяло и ги затвориха с голяма разлика.

Бързият успех като че ли доведе до известен спад, като в третата част Марек успя да се разиграе. Дупничани бяха равностойни на домакините, като дори поведоха със 17:15. "Армейците" обаче не допуснаха изненада, като бързо се стегнаха и отново взеха нещата в свои ръце, а с това затвориха мача с чиста победа.