2. Волейбол
  3. ЦСКА смаза Левски Сиконко в Бургас

ЦСКА смаза Левски Сиконко в Бургас

ЦСКА записа втора победа срещу Левски Сиконко от играните четири мача за този сезон до момента. След като „червените” загубиха в първия мач между двата тима и в мача на турнира „Атаро Клима”, сега момчетата на Сашо Попов постигнаха победа с 3:0 гейма (25:22 25:15 и 25:20).

ЦСКА записа втора победа срещу Левски Сиконко от играните четири мача за този сезон до момента. След като „червените” загубиха в първия мач между двата тима и в мача на турнира „Атаро Клима”, сега момчетата на Сашо Попов постигнаха победа с 3:0 гейма (25:22 25:15 и 25:20).

Мачът бе от втората фаза на турнира за Купа „Филипови 2000”, която се привежда в Бургас.

Първият гейм бе най-равностойният в мача, като играта вървеше точка за точка, но в крайна сметка ЦСКА успя да затвори гейма при 25:22 точки.

Втората част се оказа решаваща за развитието на срещата като цяло. ЦСКА тотално надигра съперника си и се стигна до унизителната разлика от 10 точки в края на гейма, който завърши при 25:15. Това прекърши момчетата на изнервения Найден Найденов и така се стигна до логичното 25:20 в третата част и съответно до победата в мача за „червените”.

След тази загуба, Левски Сиконко вече изостава с 11 точки от лидера ЦСКА във временното класиране на Суперлигата. „Сините” ще останат на тази си позиция и след срещата на третия във временното клъсиране Лукойл Нефтохимик с Черно море БАСК, независимо от изхода на този последен за деня двубой.

Впечатление в зала „Младост” направи многобройната и гласовита агитка на ЦСКА, която бе седмият играч за „червения” отбор.