2. Волейбол
  3. ЦСКА взе трите точки срещу Марек

ЦСКА взе трите точки срещу Марек

ЦСКА (София) победи домакина на единия от турнирите за Купа Филипови 2000 за мъже Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:1 (25:21, 21:25, 25:23, 25:18).

В първия гейм шампионите поддържаха минимална преднина до второто техническо прекъсване. След това успяха да дръпнат още напред и спечелиха гейма с 25:21.

Във втората част Марек показа, че няма да се предаде лесно срещу Червените. Фактическите домакини на срещата взеха аванс от 3 точки още в самото начало на гейма и удържаха до края - 25:21.

Третият гейм беше изключително оспорван. Водачеството често се сменяше, като никой от двата отбора не успя да поведе с повече от 2 точки разлика. С такава разлика приключи и геймът в полза на ЦСКА - 25:23.

Четвъртата част донесе лека преднина за Марек на първата техническа пауза и за ЦСКА на втората. След това обаче Шампионите решиха, че в никакъв случай не искат да губят ценни точки в надпреварата си с Левски Сиконко (София) за първото място, и набързо довършиха домакините с 25:18.

С тази победа ЦСКА запази лидерството си в таблицата на Суперлигата с 57 точки - две повече от Левски. Двата столични гранда останаха и единствените отбори без загуба след втория ден на турнира за Купа Филипови 2000.

Програмата, резултатите и класирането в националното първенство по волейбол на България за мъже можете да следите в секцията Състезания.