2. Волейбол
  3. ЦСКА загуби с 0:3 от Ираклис в Шампионската лига

ЦСКА загуби с 0:3 от Ираклис в Шампионската лига

"Армейците" изпускат съперника в първия гейм

ЦСКА загуби с 0:3 при гостуването си на Ираклис (Солун) в първия си мач от груповата фаза на Шампионската лига. Българският шампион игра бе равностоен на съперника в по-голямата част от срещата, но липсата на опит в подобни двубои наклони везите в полза на Ираклис. Като титуляр за домакините игра капитанът на българския национален отбор Пламен Константинов, а "армейците" бяха подкрепяни от внушителна агитка от около 300 души.

Възпитаниците на Сашо Попов започнаха много уверено двубоя и имаха всички шансове да спечелят първия гейм. Българите поведоха с 8:4 при първата техническа пауза, а при втората преднината им бе една точка - 16:15. "Червените" изпуснаха цели 7 възможности да запишат гейма на своя сметка, което бе използвано от Ираклис и гърците поведоха в резултата след 34:32 в първия гейм.

Това видимо не разколеба ЦСКА и те поведоха със 7:1 в началото на втория гейм. Изоставането в резултата мотивира домакините и те обърнаха резултата до второто техническо прекъсване, повеждайки с 16:15. Обратът окуражи гърците и те дръпнаха с няколко точки, което им бе достатъчно да спечелят втория гейм - 25:22.

Константинов и компания имаха превъзходство в третия гейм и поддържаха преднина от 3-4 точки. Българите дадоха всичко от себе си, за да направят обрат, като се доближиха до разлика от две точки - 18:20. Това се оказа недостатъчно и гърците успяха без проблем да удържат преднината си. Така ЦСКА загуби първия си мач в групата, а следващата сряда приема турския гранд Фенербахче в зала "Христо Ботев".