2. Волейбол
  3. Варна ДКС отстъпи на Казанлък за купата

Варна ДКС отстъпи на Казанлък за купата

В 1/4 финална среща от турнира за Купата на България, играна в зала “Младост” на морската столица тима на Варна ДКС загуби от Казанлък с 0-3 гейма.

Въпреки че затвориха мача в три части, успехът за гостите не дойде никак лесно, като подмладения състав на варненки даде сериозен отпор на съперника.

Първият гейм бе много равностоен и едва в края гостите успяха да наложат волята си след 25-19.

Домакините влязоха по добре във втория сет и водеха до 17-14, но “розите” стигнаха до обрат за 25-19.

Същият сценарий се повтори и в третия гейм, като Варна ДКС дръпна напред с 5-1, но в крайна сметка Казанлък стигна до победата след 25-17 - за час и 17 минути.

След края на мача наставникът на Варна ДКС Юли Василев заяви: “Държахме се достойно, но отново допуснахме доста индивидуални грешки и за съжаление загубихме концентрация в решаващите моменти”. Колегата му Стоян Гунчев пък сподели, че е доволен от резултата, но не и от играта на своя отбор.

В останалите двубои от тази фаза: Марица 2022 – Марица 0-3, Хектор – ЦСКА 0-3, а съставите на Левски и Славия ще излъчат последния полуфиналист.

Турнирът от финалната четворка е насрочен за 21 и 22 януари догодина, като домакинът на надпреварата ще бъде определен допълнително.