2. Волейбол
  3. Варна ДКС с трета победа в Демакс лига

Варна ДКС с трета победа в Демакс лига

Марица продължава да е едноличен лидер в класирането

Подмладеният тим на Варна ДКС записа трети успех в женското волейболно първенство Демакс лига, след като в 13-ия предпоследен кръг от редовния сезон,  надигра у дома новака в елита Хектор с 3-0 гейма.

Срещата в зала “Младост” на морската столица започна равностойно и едва в самия край на първата част домакините наложиха волята си след 25-22.

Вторият сет премина по същия сценарий, като се играеше точка за точка и непрекъсната смяна на водачеството. Гостите дори имаха три шанса да затворят гейма, но варненки показаха характер и измъкнаха успеха след 28-26.

Третата част отново предложи много емоции за зрителите и след поредица от обрати - домакините все пак затвориха мача след 25-23.

Така Варна ДКС прекъсна черната серия от пет поредни загуби в шампионата и спечели прекия спор със столичанки за шестата позиция в класирането преди плейофите.

В останалите двубои от този кръг: Марица 2022 – Казанлък 0-3, Марица – Левски 3-1 и Славия – ЦСКА също 3-1.