2. Волейбол
  3. ВЪВ ВТОРАТА ОСМИЦА: Дунав с категорична победа над Арда

ВЪВ ВТОРАТА ОСМИЦА: Дунав с категорична победа над Арда

Локомотив без проблеми срещу Черно море

Дунав (Русе) се поздрави с втора победа във Втората осмица на волейболната Суперлигата, след като надигра категорично Арда (Кърджали) с 3:0 (25:16, 26:24, 25:16) в мач от четвърти кръг на първенството.

Дунав е трети в таблицата с 5 точки (2 победи), Арда е седми с 0 точки (4 поражения).

Топреализатор бе Дейвид Кръстев със 17 точки (3 аса, 2 блокади), Леон Тончев добави 9 точки (2 аса). За водения от Иван Халачев тим Манол Янев се разписа с 11 точки (1 ас, 1 блокада).

Следващата среща на Дунав е на 30 ноември (понеделник), с Ботев (Луковит). Арда излиза срещу ПСК Локомотив (Пловдив) на 27 ноември (петък).

ПСК Локомотив (Пловдив) надигра без проблеми като гост Черно море (Варна) с 3:0 (25:16, 25:18, 25:16) в зала "Христо Борисов" в морската ни столица.

Локомотив е на лидерската позиция във временното класиране с 6 точки (2 победи), "моряците" са четвърти с 4 точки (1 победа, 2 загуби).

Пловдивчани доминираха изцяло в срещата и не оставиха шансове за съпротива на домакините.

Топреализатор бе Венцислав Георгиев с 14 точки (2 аса, 1 блокада), 10 точки добави Васил Атанасов (1 ас, 4 блокади). За съперника Кристиян Димитров, Иван Манолов и Петър Петров приключиха с по 7 точки.

В следващия си двубой Локо се изправя срещу Славия, на 25 ноември (сряда), а Черно море играе срещу Ботев (Луковит) ден по-рано. Срещите са отложени от първи кръг.