2. Волейбол
  3. Волейнационалите повалиха Полша с 3:1

Волейнационалите повалиха Полша с 3:1

Българският национален волейболен отбор победи Полша в първия си мач от приятелския турнир „Хуберт Вагнер Мемориал” с 3:1 (25:23, 25:23, 15:25, 25:22).

Националите на Силвано Пранди демонстрираха добра игра и решителни действия в решаващите моменти на мача. Дебют с националния екип на прави Константин Митев.

Първата част на мача започна с равностойна размяна на точки, която се запази до средата на разиграването. Преди второто техническо прекъсване домакините бяха успели да излязат с три точки напред в резултата до 14:11, но активът им не се запази за дълго. „Лъвовете” успяха да се доближат на една точка до поляците преди паузата и направиха удара си след прекъсването, когато успяха да обърнат резултата в своя полза и да запазят преднината си до края на гейма.

Полша изгради добра преднина в началото на втората част. Играчите на аржентинеца Даниел Кастелани поведоха с 8:4, но подобно на първия гейм не успяха да запазят преимуществото си. Николай Николов и Митев действаха успешно в блокада срещу атаките на поляците, а Казийски трупаше точки срещу противниковата защита. Поляците направиха няколко опита да нарушат ритъма на мача, но това не повлия на националите и след като излязоха напред при 20:18 запазиха маржиналната си преднина и затвориха гейма с 25:23.

Равностойната игра не бе на лице в третата част, която Полша успя да вземе с цели 10 точки разлика. Въпреки появата на Андрей Жеков и Владо Николов нашите не успяха да предотвратят мощните атаки на репрезентация полска и бързо сдадоха гейма.
Коренно различен бе развоят на решаващия гейм. Нашите започнаха равностойно, но се откъснаха напред за 16:13 след добри изяви на Владо Николов и Виктор Йосифов, а и няколко грешки от страна на противника. Полша не се даде лесно, но така или иначе не успя да догони лъвовете, като силите на дружината стигнаха единствено за 22:25.

Утре националите се изправят срещу световните шампиони и съперници в групите на Световната лига Бразилия, докато Чехия играе с Полша.