2. Волейбол
  3. Заркова и Роте Рабен останаха четвърти за Купата на ЦЕВ

Заркова и Роте Рабен останаха четвърти за Купата на ЦЕВ

Българската националка Цветелина Заркова и нейният Роте Рабен (Филсбибург, Германия) загубиха и втория си мач от Финалната четворка за Купата на ЦЕВ в Новара (Италия) и останаха на четвъртото място във втория по сила евротурнир за жени. Те бяха победени в малкия финал от Фенербахче (Истанбул) с 1:3 (23:25, 19:25, 25:23, 13:25), а Заркова отбеляза 4 точки.

Българската националка Цветелина Заркова и нейният Роте Рабен (Филсбибург, Германия) загубиха и втория си мач от Финалната четворка за Купата на ЦЕВ в Новара (Италия) и останаха на четвъртото място във втория по сила евротурнир за жени.

Те бяха победени в малкия финал от Фенербахче (Истанбул) с 1:3 (23:25, 19:25, 25:23, 13:25), а Заркова отбеляза 4 точки.

На финала по-късно домакините от Асистел разгромиха Уралочка-НТМК (Екатеринбург, Русия) с 3:0 и триумфираха с Купата на ЦЕВ.

Вчера, в полуфиналите от последната четворка на втория по сила евротурнир Роте Рабен (Филсбибург, Германия) загуби от Уралочка-НТМК (Екатеринбург, Русия) в драматичен петгеймов двубой с 2:3 (19:25, 24:26, 27:25, 25:15, 8:15).

Въпреки че рускините успяха да поведат с 2:0 гейма, Цветелина Заркова и компания не се предадоха и се върнаха в мача за 2:2. В тайбрека обаче те не бяха равностойни и пропуснаха шанса да се борят за Купата.