3. 1:0 за Спартак (Пд) срещу Доростол в първата лятна контрола

1:0 за Спартак (Пд) срещу Доростол в първата лятна контрола

С гол на резервата Петко Фанев Спартак спечели с 1:0 срещу Доростол

С гол на резервата Петко Фанев Спартак спечели с 1:0 срещу Доростол. Спарингът се игра в Смолян, където двата тима са на подготовка. Фанев се разписа в 50-ата минута с мощна тупалка в близкия ъгъл. Пловдивчани пропуснаха поне още 8 голови положения, съобщава сайтът на Спартак.

Петко Фанев изтърва да вкара още на три пъти и да стане герой на мача. Мартин Стефанов също не успя да отбележи от изгодни позиции. Реферът Владимир Овчаров с лекота подмина две дузпи в полза на „гладиаторите”.

За пръв път от много време насам терен помириса Теодор Банев. Бившият защитник на Локо (Пд) се възстановява 1 година след претърпяна операция. Срещу Доростол не играха голмайсторът Георги Стоянов и халфът Камен Апостолов. Двамата лекуват леки разтежения и треньорът Николай Киров – Белия предпочете да не ги рискува.

Спартаклии са на лагер в Смолян до края на седмицата. В събота тимът се прибира в Пловдив и играе на стадион „Тодор Диев” контрола срещу Гигант (Съединение).

Съставът на Спартак срещу Доростол: Ст. Стойчев, Банев, Димов, Григоров, Ас. Вълчев, Стаев, Коларов, В. Стефанов, Денис Генчев, М. Стефанов и Филип Чипчев. През второто полувреме на терена се появиха Цв. Тодоров, Андреев, Т. Симеонов, Й. Христов, Мекиков, Фанев и Лупов.

Официално: Обявиха съдиите за кръга във Втора лига

Вижте всички наряди

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч