3. Аматьори удариха Нефтохимик

Аматьори удариха Нефтохимик

Мастер се подигра с шейховете в здрав мач на заснежения терен в Българово

Аматьорите от Мастер победиха Нефтохимик с 3:1 в първата контрола за двата тима през зимната подготовка, предаде кореспондентът на Novsport.com. Първото полувреме завърши без отбелязан гол и повече пропуски на Нафтата. През второто старши треньорът на шейховете Ангел Стойков пусна изцяло нов отбор, който първо поведе в резултата чрез Лефтеров, но после Мастер осъществи пълен обрат до 3:1 чрез Момчилов, Раев и Царев.

След мача наставникът Стойков беше ядосан на своите подопечни и ги накара да правят спринтове в снега.

Срещата се игра пред около 60 фена и обилен снеговалеж. И докато през първото полувреме валеше суграшица, то на почивката валежът премина изцяло в сняг. Въпреки това теренът на аматьорския тим бе в много добро състояние.

Мачът започна с удар на Павел Алексиев от Мастер в 3-ата минута. Той стреля от 30 метра, но вратарят на Нафтата Данчев спаси.

В 11-ата минута дойде едно от най-опасните положения. Спириев проби отдясно по нападението на Нафтата, центрира около точката за изпълнение на дузпа, където топката попадна у непокрития Милен Христов, който с удар с левия крак от десетина метра като по чудо не успя да намери мрежата пред погледа на безпомощния страж Нотев.

В 20-ата минута центриране на Галин Димов от ъглов удар бе засечено с глава от непокрития Диян Молдованов, който бе оставен непокрит, но изпрати топката на около метър от лявата греда на Мастер.

Две минути по-късно Стефан Трайков от отбора на Мастер проби опасно по десния фланг, навлезе в полето на Нефтохимик, центрира остро към централния нападател Даменлиев, който щеше да вкара в опразнената врата, но Спириев със самоотвержен шпагат.

В 25-ата минута Павел Алексиев стреля от границата на наказателното поле, но вратарят на Нафтата Данчев с мъка спаси.

В 35-ата минута след центриране от корнер на Галин Димов непокритият Олегов засече топката с глава и от голлинията Стефан Трайков изби и спаси сигурен гол, след като вратарят беше елиминиран.

Три минути след подновяването на играта Нефтохимик откри резултата. Непокритият Лефтеров засече с крак центриране от корнер на Любо Божинов и откри резултата с шут от 10 метра.

В 50-ата минута обаче Мастер изравни резултата. Момчилов засече с глава центриране от непряк свободен удар на Рачев от фланга и останал сам от 5-6 метра разстреля вратаря Павел Станев за 1:1.

Последва серия от здрави влизания на тежкия терен в Българово, който беше изцяло заснежен през второто полувреме. Изобщо този обилен снеговалеж представляваше рядко срещано явление. А двата отбора сякаш не играеха контрола. Те се бореха за всяка топка.

Мастер осъществи пълен обрат в 65-ата минута, когато Райчо Раев се възползва от неразбирателство между вратаря Станев и защитника Стоев и вкара за 2:1.

Крайното 3:1 оформи Павел Царев в 73-ата минута след страхотен удар от границата на наказателното поле в горния десен ъгъл на Станев.

След края на мача старши треньорът на Нефтохимик Ангел Стойков се ядоса и накара целия отбор, който влезе през втората част, да прави спринтове.

НЕФТОХИМИК - МАСТЕР 1:3 (краен резултат)
1:0 Лефтеров 48'
1:1 Момчилов 50'
1:2 Раев 65'
1:3 Царев 73'

Нефтохимик (първо полувреме): Емил Данчев, Иван Янчев, Диян Молдованов, Адриян Олегов, Атанас Спириев, Станимир Митев, Момчил Желев, Стамен Ангелов, Галин Димов, Васил Калоянов, Милен Христов.

Нефтохимик (второ полувреме): Павел Станев, Юри Иванов, Тодор Стоев, Николай Костов, Деян Лефтеров, Георги Калоянов, Любомир Божинов, Стайко Стайков, Емануил Манев, Павел Колев, Евтим Димитров.

Мастер (първо полувреме): Свилен Нотев, Павел Георгиев, Стоян Ненов, Слави Костенски, Стоян Мантаров, Георги Цъцаров, Павел Алексиев, Антон Иванов, Стефан Трайков, Васил Даменлиев, Пламен Димитров.

За Мастер в течение на второто полувреме се появиха: Владимир Василев, Трендафил Момчилов, Любомир Няголов, Енчо Лемперов, Райчо Раев, Алексей Енчев, Павел Царев, Диян Вълков, Михаил Кушинов, Емил Рачев.

Жълти картони: Мантаров (Мастер)

Мирослав Драганов

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига