3. Банско и Балкан не се победиха в мач с три червени картона - 1:1

Банско и Балкан не се победиха в мач с три червени картона - 1:1

Лидерът в Западната „Б” група Банско започна разочароващо пролетния полусезон, след като в предишния кръг почиваше заради изваждането от групата на Белите орли (Плевен). На своя стадион „Свети Петър” в Банско домакините не успяха да победят Балкан (Ботевград) и мача завърши при резултат 1:1, предаде кореспондентът на Novsport.com в Югозапада.

Лидерът в Западната „Б” група Банско започна разочароващо пролетния полусезон, след като в предишния кръг почиваше заради изваждането от групата на Белите орли (Плевен). На своя стадион „Свети Петър” в Банско домакините не успяха да победят Балкан (Ботевград) и мача завърши при  резултат 1:1, предаде кореспондентът на Novsport.com в Югозапада.

В 21-ата минута Димитър Петков от състава на Банско игра с ръка в наказателното поле, но не последва сигнал от Цветан Георгиев.

В 28-ата минута капитанът на гостите Иван Редовски отблизо пък стреля в аут.

Последваха силни минути на домакините, които създадоха няколко опасни положения. В 30-ата минута Владислав Златинов засече с глава центриране от дясно, топката тупна около голлинията на вратата пазена от Стоян Симеонов.

До края на полувремето и гредите на два пъти помогнаха на гостуващия тим. Първо Петър Динков след подаване пред наказателното поле от Веселин Стоков нацели напречната греда, а три минути по-късно отново негов удар срещна десния страничен стълб.

Малко след почивката Банско остана с човек по-малко на терена заради втори жълт и респективно червен картон на Недко Миленов.

В 74-та минута гостите поведоха в резултата след гол на Петър Лаков, който засече центриране от дясно за 0:1.

Три минути преди да изтече редовното време бе изгонен Цветелин Ралчовски от Балкан, който също си изкара втори жълт картон, след като задържа за фланелката Ваис Кьосов.

В 89-ата минута Банско се добра до изравнителното попадение. Тогава Веселин Стойков центрира прецизно в наказателното към Ваис Кьосов, който със шпагат вкара за 1:1. В даденото три минутно продължение Радослав Филипов от Балкан също бе изгонен, а неговият отбор завърши мача с девет човека.

След този хикс Банско продължава да е лидер в групата с 39 точки, докато преследвачите Видима –Раковски и Академик (Сф) изостават на седем точки от водача.

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч