3. Банско и ФК Кюстендил завършиха наравно 2:2 на „Свети Петър”

Банско и ФК Кюстендил завършиха наравно 2:2 на „Свети Петър”

В този мач наставникът на козлите Ели Маркес приложи схема на игра 4-4-3. Пред вратаря Иван Димитров като десен защитник  заигра Боби Ейков, като ляв-Костадин Слаев, двойката централни защитници бяха Йордан Лечов и Иван Макриев, в халфовата линия бяха Димитър Стоев, Костадин Василев и Том,  Милен Златков и  Милен Лефтеров бяха по крилата, на върха на атаката Боби Хазуров. Срещата започна равностойно. Постепенно чрез Милен Златков и Милен Лефтеров изграждахме бързи контраатаки по крилата, и това даде своя положителен резултат. В 30-та минута след бърза контраатака на домакините Том центрира отляво в наказателното поле на гостите и Боби Хазуров с крак отклони кълбото в мрежата за 1:0. Домакините упражниха преса в половината на ФК Кюстендил. Влезлия в игра Цветелин Стоичков сгреши , Том пресече пътя на топката и сам срещу вратаря на гостите направи резултата 2:0.

След почивката и двамата наставници Ели Маркес и Николай Николов извършиха смени в отборите си. В 58-ма минута Милен Лефтеров сгреши , топката попадна у Димитър Терзийски от гостите и от границата на малкото наказателно поле я изпрати в мрежата за 2:1. Изравнителното попадение бе дело на Любомир Любомиров в 73-та минута при нова грешка на домакините. До края на срещата пропуски за отбора на Банско направиха Денис Ангелов и Венцислав Маламов.

Веднага след мача мнения дадоха:
Ели Маркес-старши треньор на ФК Банско: Давам оценка 9 на футболистите, които взеха участие в мача срещу ФК Кюстендил. През първата част на срещата стояхме по-добре на терена, тогава отбелязахме и двете попадения. Все още допускаме някои грешки, които смятам да изчистим в движение. Следващият ни контролен мач ще бъде на 21 юли, сряда, срещу Левски Крумовград.

Николай Николов-старши треньор на ФК Кюстендил: Футболистите на двата отбора изиграха чудесна контрола. Отборът на Банско е доста по-различен от този ,който бе през изминалото първенство. Видяхме доста положителни и някои отрицателни неща, които се надявам постепенно да изчистим. Тежка контузия получи Николай Орозов и бе заменен от 17 годишния Цветелин Стоичков. Две грешки-два гола, но това са грешки на младостта. Независимо от всичко, съм доволен от играта на момчето. Непростими пропуски за нашия отбор направиха Джейхан Зайденов, Евгени Гро
 здин, Янислав Иванов, Лионел Матадос. Контролите са затова-да се види кой в каква моментна форма се намира и какво трябва на отбора като цяла, за да бъде такъв, какъвто аз желая. Следващият ни контролен мач ще бъде в сряда, 21 юли, срещу  отбора на Сливнишки герой Сливница.

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч