3. Банско направи престижно реми срещу Динамо (Москва) II

Банско направи престижно реми срещу Динамо (Москва) II

Новото попълнение Николай Иванов вкара за Банско, Венци Бенгюзов също дойде в отбора

Вторият отбор на Динамо (Москва) направи равен 1:1 с Банско в контролна среща играна на терена към хотелски комплекс "Пири", предаде кореспондентът на Novsport.com в Благоевград.

Неофициален дебют начело за втородивизионния тим на Банско, който е едва на два дни подготовка, направи новият треньор на тима Йордан Самоковлийски.

Руснаците откриха резултата в 14-ата минута чрез Илиин, а до края на първата част удариха още две греди. През първото полувреме дебют за Банско направиха трима от новите в отбора -вратарят Веселин Ганев и нападателите Калоян Стоянов и Валентин Миленов.

През втората част се появиха другите новодошли- Вангел Стоянов, Иван Алексов, Емануил Методиев, Димитър Калайджиев, Георги Амзин, Венцислав Бенгюзов и Николай Иванов.

Именно последният вкара изравнителното попадение в 83-ата минута след като засече с глава центриране от корнер за 1:1. Голмайсторът за Банско Николай Иванов е бил препоръчан на ръководството от Самир Аесс. Двамата бяха заедно на проби в елитния Монтана, но не бяха одобрени.

Другото име, което прави впечатление в състава на Банско, е това на бившия младежки национал Венцислав Бенгюзов, който започна подготовка с Чавдар (Етрополе), но не прие условията, които му предложиха там.

За Банско игра и халфът Благой Наков, който си уреждаше трансфер в друг отбор, но изглежда, че ще продължи кариерата си в тима от планинския курорт и ще подпише нов договор. Сегашният му изтече на 30 юни.

Следващата контрола за втория отбор на Динамо (Москва) е в събота срещу Пирин (ГД) от 18 часа на същия терен.

На 12 юли (четвъртък) от 18 часа Банско играе контрола с Ботев (Пд) във Велинград, а на 15 юли (неделя) пак от 18 часа на своя стадион "Свети Петър" ще мери сили с Черно море.

Желев: Мачът с Добруджа е дерби за челните позиции

Треньорът на Етър говори преди мача с Добруджа

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига