3. Банско победи гърци в контрола /снимки/

Банско победи гърци в контрола /снимки/

Петър Тончев вкара за 1:0 над Пиерикос

Отборът на Банско спечели поредната си контролна среща от предсезонната подготовка, предаде кореспондентът на Novsport.com в Благоевград. На своя стадион „Свети Петър” възпитаниците на Йордан Самоковлийски победиха с 1:0 втородивизионния гръцки тим Пиерикос (Катерини). Само до преди два месеца в тима от южната съседка играеше българският полузащитник Иван Русев - Малкият Джангър.

Единственото попадение в мача вкара Петър Тончев в 28-ата минута. Тогава той засече с глава центриране от корнер на Венцислав Бенгюзов за 1:0. 10 минути след почивката реферът Ивайло Стоянов от Петрич изгони гръцки футболист за удар без топка срещу Юлиян Попев, но на негово място влезе друг играч.

В 73-ата минута гостите от Гърция бяха близо до изравняване на резултата, но удар на Янизоглу срещна гредата.

Двубоят в Банско беше изгледан от 100 зрители, като половината от тях бяха гръцки граждани, които са на почивка в планинския курорт.

В неделя Банско ще гостува на гръцкия Дигенис от Ано Пороя за приятелски мач по случай празника на курорта. Това ще бъде последна контрола за отбора преди подновяването на първенството в „Б” група.

В първия кръг на 19 август (неделя) Банско приема тима на Сливен.

Желев: Мачът с Добруджа е дерби за челните позиции

Треньорът на Етър говори преди мача с Добруджа

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига