3. Банско спечели срещу Ботев, но загуби всичко на финалната права

Банско спечели срещу Ботев, но загуби всичко на финалната права

Банско победи с 2:0 Ботев, но Академик не допусна грешка в последния кръг

Отборът на Банско, който оглавяваше класирането през голяма част от сезона в Западната „Б” група, спечели последния си двубой за сезона. Едноименният тим от зимния курорт надигра гостуващия Ботев (Криводол) с 2:0, но победата се оказа недостатъчна в спора за баражите за влизане в елита. Попаденията за домакините отбеляза опитният нападател Владислав Златинов в последните минути на мача.

Академик (София) задържа второто място в групата благодарение на отличния си актив от две победи в директните двубои с Банско. Както е известно двата тима завършиха шампионата с равен брой точки и обладателят на заветната позиция бе определен от по-добрия актив в директните мачове, в които Академик разполага с две победи (2:1 като домакин и 3:2 като гост). Академик на свой ред ще играе бараж с Несебър на 22 май.

Ботев (Криводол) пък успя да се задържи над зоната на изпадащите, след като Рилски Спортист загуби гостуването си на Ком - Миньор. С 31 точки и една повече от самоковлии Ботев остава в Западната "Б" група за още един сезон.

Условията за игра в Банско не бяха от най-удачните за провеждане на футболна среща поради неспирния проливен дъжд, който се изливаше над областта през последните часове преди мача.

Въпреки отчайващото състояние на наводнения терен Банско бе господар през първото полувреме. Гостите бяха концентрирали усилията си предимно в защита и това позволи на домакините да създадат няколко чисти голови положения. В самото начало Милен Тодоров едва не си отбеляза автогол, след като не успя да изчисти подобаващо центрирана от играч на Банско топка. След този момент позатихналият дъжд отново се усили и това направи нормалното провеждане на мача почти невъзможно.

В 20-ата минута бившият нападател на ЦСКА Владислав Златинов се доближи до гола след центриране на Вайс Кьосов. Златинов бе в основата на всичко опасно, което домакините създадоха през първата част. В 24-ата и 27-ата минута нови пропуски пред вратата на Ботев направиха Веселин Стойков и Цветан Павлов след добри подавания на Златинов. Първо Стойков не успя да преодолее заблудения от локва страж на гостите и прати топката над вратата от непосредствена близост. След него Павлов опита удар с глава в далечния ъгъл на вратата, но вратарят Боян Данов отново предотврати гола.

През втората част тимът на Банско намали чувствително оборотите, след като стана ясно, че основният им конкурент за второто място в Западната „Б” група Академик водеше срещу Септември Симитли.

Пасивността на домакините и смените, които раздвижиха играта на Ботев доведоха до няколко опасни положения пред вратата на Атанас Аршинков. Влезлият като резерва Симеон Баев на два пъти не успя да се разпише във вратата на домакините. Същото стори и Цветан Цветанов, след като стреля на сантиметри встрани от вратата на Банско в 75-ата минута.

Банско все пак поведе в резултата. Това се случи в 83-ата минута, когато Давид Гълъбов центрира точно към Влади Златинов. Опитният нападател не сгреши и от непосредствена близост откри за 1:0. В 91-ата Златинов оформи крайния резултат с перфектно изпълнен пряк свободен удар.
ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч