3. Банско удари 4 греди и падна от новак в македонския елит

Банско удари 4 греди и падна от новак в македонския елит

След като вчера се наложиха с 2:1 над Пирин (Блг), днес тимът на Йордан Самоковлийски загуби с 1:2 от Дрита, съобщи кореспондент на Novsport.com

В рамките на по-малко от 24-часа втородивизионния отбор на Банско записа победа и загуба в контролите, съобщи кореспондент на Novsport.com.

След като вчера се наложиха с 2:1 над третодивизионния Пирин (Благоевград), днес тимът на Йордан Самоковлийски загуби с 1:2 от новака в македонската Първа Лига Дрита.

Гостите от Македония поведоха в резултата през първото полувреме от дузпа, отсъдена за нарушение на Венцислав Бенгюзов срещу противников играч в наказателното поле.

Преди това, при резултат 0:0, Николай Иванов, Благой Наков, Атанас Спириев и Калоян Стоянов удариха четири греди за Банско.

Малко след почивката, тимът на Дрита удвои аванса си след колективна грешка в защитата на Банско. Бившият младежки национал в състава на българския отбор Венцислав Бенгюзов се реваншира за дузпата, която направи през първата част, и вкара почетното попадение за крайното 1:2 в мача.

Чисти положения за Банско през второто полувреме изтърваха Петър Тончев и Благой Наков. Като цяло наставникът на тима Йордан Самоковлийски остана доволен от играта на своите футболисти, които, според думите му, са надиграли съперника, но липсата на шанс ги е лишила от победата.

Следващата контрола на Банско е на 21 юли (събота) срещу елитния Славия. Проверката е насрочена за 18.30 часа на стадион „Свети Петър” в Банско. Загубата днес е втора за Банско в летните контроли.

Тимът регистрира поражение преди това с 1:2 от Ботев (Пд), направи ремита 1:1 с втория отбор на Динамо (Москва) и Черно море, като победи Пирин (Благоевград) с 2:1.

Желев: Мачът с Добруджа е дерби за челните позиции

Треньорът на Етър говори преди мача с Добруджа

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига