3. Банско завърши 1:1 с Чавдар (Бяла Слатина) у дома (снимки)

Банско завърши 1:1 с Чавдар (Бяла Слатина) у дома (снимки)

Отборите на Банско и Чавдар (Бяла Слатина) не успяха да се победят

Отборите на Банско и Чавдар (Бяла Слатина) не успяха да се победят и завършиха при резултат 1:1 в среща от 9-ия кръг на Западната „Б” група играна на стадион „Свети Петър” в планинското градче.

На три пъти и гредите помогнаха на гостите да си тръгнат с точка от Банско. В 10-ата минута Павел Петков пропусна отблизо да вкара за Банско, а две минути по-късно неговият съотборник Самир Аес нацели напречната греда.

Въпреки превъзходството на домакините в началните минути, гостите първи откриха резултата. Това стана в 27-ата минута, когато капитанът на Чавдар (Бяла Слатина) Тихомир Тодоров бе изведен в коридор и с хубав прехвърлящ удар направи резултата 1:0.

В самия край на полувремето Благой Наков с перфектно изпълнение на фаул изравни за 1:1.

През второто полувреме домакините от Банско наложиха натиск, но така и не успяха да стигнат до победно попадение. Удари на
Давид Гълъбов в 56-ата и 71-ата минути срещнаха напречната греда. В самия край на мача гостите можеха да си тръгнат и с трите точки, ако не беше фрапантният пропуск на Цветелин Цанков, който изпусна най-чистото положение за своя отбор. Така двата тима остават с един и същ точков актив и с по 11 точки делят 4-ото място.

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига