3. Бдин би Бела в контрола

Бдин би Бела в контрола

Спарингът, игран на стадиона в Марикостиново, приключи с един гол

Бдин (Видин) победи Беласица (Петрич) с 1:0 в контролна среща, играна на стадиона в Марикостиново. Еденственият гол в мача отбеляза Александър Кирилов в 40-та минута. Два различни стила на игра показаха футболистите на ОФК Беласица и Бдин в контролен мач, игран на стадиона в Марикостиново.

Играчите на Бдин разчитаха предимно на бързи контраатаки и често бързоногите Александър Кирилов, Цветан Цветанов и Александър Соколов поставяха в затруднено положение защитата на петричкия тим. В 40-та минута Александър Кирилов с дълъг пас от средата на терена бе изведен пред наказателното поле на Беласица и насочи топката от ляво в далечния ъгъл на вратаря Иван Димитров за 1:0. След почивката старши треньорът на петричкия тим Пламен Мицански остави в игра само капитана Красимир Шапкаров и Никола Мицански.

Всички останали футболисти бяха подменени. Колегата му от Бдин продължи да играе със състава от първото полувреме и при това положение Александър Кирилов, Цветан Цветанов и Александър Соколов продължиха да поставят в затруднено положение защитата на петричкия тим. Отлично се прояви и влезлия вратар на Беласица Захари Димитров, който на три пъти изтича и изби кълбото от краката на нападателите на Бдин.